Niech Moc Będzie z Tobą

Wyruszyli na Alderaan i choć nigdy tam nie dotarli, to ta podróż zmieniła zupełnie ich życie...
Zapraszam na moją podróż na Alderaan. Ona także wiedzie przez różne dziwne miejsca we wszechświecie. Wiedzie przez piękne choć czasem dziwne i trudne przyjaźnie, a przede wszystkim uczy odkrywać Prawdziwą Moc w człowieku i świecie. I ciągle doświadcza jak nie ulec ciemnej stronie mocy tego świata.

niedziela, 28 lipca 2013

"A Letter to Dad", czyli już po urlopie

I po urlopie :-( 
Dzięki zmianie czasu mam teraz dużo wolnego w nocy i kompletnie przespany dzień, czyli jest okazja coś napisać ;-) Jeszcze o obserwacjach i przemyśleniach pourlopowych będzie okazja pisać - niech się trochę uleżą, a teraz parę słów o filmie "A Letter to Dad", który oglądałyśmy dziś w naszym domu w ramach Stacji Niebo. 

"A Letter to Dad" jest sfilmowaną treścią listu młodego mążczyzny, który sam stając na progu małżeństwa boi się podjąć tą decyzje nie zaleczywszy w sobie rany jaką jest brak poczucia bycia kochanym przez ojca. Nie jest to arcydzieło, ale temat relacji ojciec-syn bardzo na czasie i chyba większość z nas dobrze zrozumie głównego bohatera, bo po prostu wiemy z własnego doświadczenia (zwłaszcza z okresu dorstania) czego pragnął bohter. List do ojca jest raczej sentymentalną podróżą i nie ma w nim przejaskrawiomych tematów alkoholizmu (ojciec), czy molestowania psychicznego (ojczym). To dotyka naszego bohatera, ale jest tylko tłem na oczekiwane "kocham cię synu" i ten bezinteresowny uścisk ojca, którego tak pragnie bohater.
Osobiści zmieniłabym zakończenie, a może to okazja by ktoś zrobił kolejny ciekawy film o kryzysie ojcostwa i jak sobie poradzić uczuciem braku miłości rodzicielskiej wkraczając w dorosłe życie. 
Polecam szczególnie ojcom, którzy opuścili swoje dzieci, choć osobiście wątpię by akurat oni coś  załapali z tego filmu, więc niech choć trafi on w ręce młodych. Dodatkowym atutem "A Letter to Dad" jest dobra muzyka. 
Polecam film choć na razie dostępny jest chyba tylko w wersji angielskiej.
A Letter to Dad (2009), 
producent: Dan A. Donavan i Skipstone Pictures
dystrubutor: Bridgestone Multimedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz