Niech Moc Będzie z Tobą

Wyruszyli na Alderaan i choć nigdy tam nie dotarli, to ta podróż zmieniła zupełnie ich życie...
Zapraszam na moją podróż na Alderaan. Ona także wiedzie przez różne dziwne miejsca we wszechświecie. Wiedzie przez piękne choć czasem dziwne i trudne przyjaźnie, a przede wszystkim uczy odkrywać Prawdziwą Moc w człowieku i świecie. I ciągle doświadcza jak nie ulec ciemnej stronie mocy tego świata.

piątek, 3 października 2014

R U OK? Wszystko w porządku?

Nie tak dawno tematem nr 1 było samobójstwo Robina Williamsa, ale czy ktoś wtedy sprawdził jaki jest procent samobójstw w Polsce??? 
W USA jest on dużo, dużo niższy niż w Polsce! W Australii jest jeszcze niżej, a zanotowany wzrost już owocuje bicem na alarm i przygotowywaniem specjalnych programów prewencyjnych. 
A co w Polsce???
Temat podjął jako ciekawostkę portal Bankier.pl, ale chyba pora zacząć podejmować poważne kroki, bo z samym biciem na alarm już może być za późno  Polecam artykuł: Czy Polska będzie krajem samobójców? Jesteśmy na dobrej drodze
Uwaga!!! Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123 Można dzwonić codziennie, w godzinach 14.00-22.00 (od poniedziałku do niedzieli, z wyjątkiem dni świątecznych!) Telefon dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, udziela pomocy osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
PogotowieDuchowe.pl - pogotowie duchowe to ciekawy pomysł kapłanów kościoła rzymskokatolickiego. Na stronie podane są telefony kontaktowe do księży, można dzwonić 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.
Bardzo dobra strona to: StopDepresji.pl
Dla w Australii polecam: 
SuicidePrevention.com.au 
i lifeline.org.au

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz