Niech Moc Będzie z Tobą

Wyruszyli na Alderaan i choć nigdy tam nie dotarli, to ta podróż zmieniła zupełnie ich życie...
Zapraszam na moją podróż na Alderaan. Ona także wiedzie przez różne dziwne miejsca we wszechświecie. Wiedzie przez piękne choć czasem dziwne i trudne przyjaźnie, a przede wszystkim uczy odkrywać Prawdziwą Moc w człowieku i świecie. I ciągle doświadcza jak nie ulec ciemnej stronie mocy tego świata.

środa, 5 listopada 2014

5. Nie zabijaj

Już miałam pisać o bł. Bernardzie Lichtenberg, którego wspomnienie wypada właśnie dziś 5.11, gdy znalazłam pewien ciekawy wpis o tym niemieckim kapłanie i męczenniku Kościoła katolickiego, urodzonym w Oławie, proboszczu w berlińskiej katedrze św. Jadwigi Śląskiej. Więc odsyłam do źródła: O "dobrym Niemcu" słów kilka
Muszę się jednak przyznać dlaczego dziś pojawił się Bł. Bernard, przez jeden ważny fakt, o którym nie wspomina autor polecanego wpisu. Otóż poza pomocą udzielaną Żydom przyczyną aresztowania przez gestapo ks. Bernarda Lichtenberg były jego jawnie głoszone przekonania, a te przekonania za które bł. Bernard oddał życie, to otwarte protestowanie przeciw EUTANAZJI!!!
Pamiętajmy, to właśnie poraz pierwszy, eutanazja została wprowadzona instytucjonalnie w Trzeciej Rzeszy Niemieckiej. Pamiętajmy jakie są korzenie tej instytucji, zwłaszcza gdy mydlą nam oczy pięknymi słówkami i rozmiękczającymi nam serce racjami. Retoryka nazistowska też porywała i przekonywała wielu i to nie tylko w Niemczech. I pamiętajmy czym te hasła wprowadzone w życie w ramach "wyższych racji i idei" zakończyły się dla ludzkości.
A jaka jest nasza współczesna kondycja moralna?
Jakie dziś głosy drążą nasz umysł i uderzają w serce?
Bł. Bernardzie Lichtenberg z Oławy, módl się za nami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz