Niech Moc Będzie z Tobą

Wyruszyli na Alderaan i choć nigdy tam nie dotarli, to ta podróż zmieniła zupełnie ich życie...
Zapraszam na moją podróż na Alderaan. Ona także wiedzie przez różne dziwne miejsca we wszechświecie. Wiedzie przez piękne choć czasem dziwne i trudne przyjaźnie, a przede wszystkim uczy odkrywać Prawdziwą Moc w człowieku i świecie. I ciągle doświadcza jak nie ulec ciemnej stronie mocy tego świata.

piątek, 20 marca 2015

Jeden z największych Biskupów Świata

Wczoraj było św. Józefa, a dziś w Kościele Powszechnym wspominamy św. Józefa Bilczewskiego abp. lwowskiego (kościół w Polsce dopiero 23.10), pochodzącego z ubogiej, rolniczej rodziny z Wilamowic koło Kęt - "jednego z największych Biskupów Świata” jak o Józefie Bilczewskim powiedział papież Pius XI.
Czy wiecie, że włąśnie dzięki niemu Pius X 29.11.1908 wydał dekret wprowadzający do litanii loretańskiej na terenie diecezji lwowskiej i przemyskiej wezwanie: Królowo Polski, módl się za nami! (król Jan Kazimierz nie miał wiele wspólnego z tym tytułem). A w 1910 r dzięki jego staraniom Pius X wydał dekret, w którym potwierdzał kult Matki Bożej jako Królowej Korony Polskiej i ustanawiał liturgiczne święto Królowej Korony Polskiej dla diecezji lwowskiej i przemyskiej - po odzyskaniu niepodległości rozszerzone na cały kraj jako Matki Bożej Królowej Polski.
Także Polonia w Budapeszcie, do dziś dzięki jego trosce, może cieszyć się polskim kościołem na Kőbányi, bo to właśnie abp. Bilczewski przejęty troską o biednych polskich robotników wysłał do Budapesztu ks. Danka. 
Zachęcam do przeczytania bardzo ciekawego artykułu o tym wielkim, a tak mało dziś wspominanym, polskim świętym:  Józef Bilczewski - pracowity święty
Święty abp Józefie Bilczewski módl się za nami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz