Niech Moc Będzie z Tobą

Wyruszyli na Alderaan i choć nigdy tam nie dotarli, to ta podróż zmieniła zupełnie ich życie...
Zapraszam na moją podróż na Alderaan. Ona także wiedzie przez różne dziwne miejsca we wszechświecie. Wiedzie przez piękne choć czasem dziwne i trudne przyjaźnie, a przede wszystkim uczy odkrywać Prawdziwą Moc w człowieku i świecie. I ciągle doświadcza jak nie ulec ciemnej stronie mocy tego świata.

wtorek, 21 lutego 2012

Prawdziwy trening Jedi

W 1972 r. profesor psychologii Walter Mischel  przeprowadził na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii tzw.: "Stanford marshmallow experiment" lub "marshmallow test". Polegał on na podaniu 4 letniemu dziecku 1 marshmallow i obietnicy, że jeśli wytrzyma i nie zje go w ciągu 20 minut to dostanie jeszcze jedno.
Najciekawsze jest nie to ile dzieciaków zjadło, a ile wytrzymało, ale że późniejsze badania nad tą grupą dzieci wykazały, że te którym udało się wytrzymać do końca osiągały potem zdecydowanie lepsze wyniki w nauce, były bardziej odpowiedzialne, dobrze dostosowywały się do sutuacji życiowych, a jako dorośli osiągnęli sukces. Ostatnie badanie tej grupy przeprowadzono w 2011 r. i okazało się, że wszystkie te zalety ciągle charakteryzują grupę wytrwałych. 
A teraz z naszej półki - nie psychologicznej, a katolickiej - jutro zaczynamy Wielki Post i to mocnym akcentem  Popielec, czyli post ścisły. Ciekawe jak my wypadniemy w tym teście? 
Jedno już wiemy: zwyciężcy osiągają sukces!!!

1 komentarz:

  1. J abym to nazwała:Piankowy test. Niby takie nic,ale jednak coś ich to musiało kosztować.

    OdpowiedzUsuń