Niech Moc Będzie z Tobą

Wyruszyli na Alderaan i choć nigdy tam nie dotarli, to ta podróż zmieniła zupełnie ich życie...
Zapraszam na moją podróż na Alderaan. Ona także wiedzie przez różne dziwne miejsca we wszechświecie. Wiedzie przez piękne choć czasem dziwne i trudne przyjaźnie, a przede wszystkim uczy odkrywać Prawdziwą Moc w człowieku i świecie. I ciągle doświadcza jak nie ulec ciemnej stronie mocy tego świata.

czwartek, 9 lutego 2012

"Wolę błędy entuzjasty od obojętności mędrca" - Anatole France

Choć religia w Australii jest twoją prywatną sprawą i oficjalnie nikt swoich przekonań religijnych lub antyreligijnych nie demonstruje to jednak mała wojna religijno-antyreligijna stale istnieje. 
Najlepszym, bo publicznie demonstrującym poglądy a jednoczenie chroniącym tożsamość ich posiadacza, polem walki jest … samochód, a zwłaszcza jego tył!!! Tak przednią szybę raczej traktujemy jako miejsce na amulet mający zapewnić nam szczęśliwą jazdę (oczywiście często jest to np. Różaniec na lusterku) Za to z tyłu tyle wolnego miejsca i jak tu nie wykorzystać darmowej przestrzeni reklamowej. Więc wojna na symbole i hasła trwa. 
Trochę przykładów? 
Proszę: zrobione na skrzyżowaniu w Melbourne przez s. Anię - rybka z nogami (symbol ewolucjonistów) i "EVOLVE" (ewoluować) oraz "Darwin" żeby już nie było wątpliwiści.
Nasi oczywiście też kleją ryby, ale ten jest piśmienny ;-)
"Nie daj się oszukać tym samochodem. Mój skarb jest w niebie"
a to z net'u, ale mój faworyt: "Prawdziwi faceci kochają Jezusa" 
i na bicepsie "ja wierzę"

4 komentarze:

 1. Świetne Siostro! U nas w Polsce nie ma takich wypasionych naklejek :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Boże Narodzenie pojawiają się jeszcze przejęte rodem z USA nalepki, znaczki a nawet przypinki z napisami: "keep Christ in Christmas", "Jesus Is The Reason For The Season", ale więcej w Victorii - na Tasmanii zaściankowa cisza :-)

   Usuń
 2. Już sobie wyobrażam jakby to w Polsce co drugi mężczyzna nakleił : Prawdziwi faceci kochają Jezusa. :) zdumiewające to by było ujrzeć taką naklejkę :)

  OdpowiedzUsuń